اکثر افرادی که عمل جراحی زیبایی بینی انجام می دهند از ظاهر بینی خود ناراضی هستند و آرزو دارند تناسب صورتشان را بهبود ببخشند. تعداد کمی از داوطلبان جراحی زیبایی بینی افرادی هستند که به علت ساختار غیرنرمال بینی یا در اثر ضربه دچار مشکلات تنفسی شده اند. بهترین کاندیداهای جراحی زیبایی بینی افرادی هستند که در سلامتی کامل به سر می برند، ریسک حاصل از عمل را پذیرفته و انتظارات منطقی از نتیجه عمل دارند.

 

ویژگی کاندیدای ایده آل جراحی زیبایی بینی:

 • افرادی که احساس می کنند بینی خیلی بزرگ یا خیلی کوچکی در مقایسه با دیگر اجزای صورتشان دارند.

 • افرادی که روی بینی برآمدگی دارند.

 • افرادی که بینی پهنی دارند.

 • افرادی که نوک بینی گوشتی دارند

 • افرادی که نوک بینی شان کج شده یا برآمده است.

 • افرادی که بینی شان کج بوده و یا در مرکز صورت قرار ندارد.

 • افرادی که به علت ضربه، بینی شان نامتقارن شده است.

 • افرادی که مشکلات تنفسی دارند.

 

اهداف خاص از جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی می تواند برای اصلاح شکل، سایز و ظاهر کلی بینی موثر باشد. در برخی موارد، جراح پلاستیک ممکن است ایمپلنت چانه را نیز در همان زمان توصیه کند. این کار به برقراری تعادل چهره کمک خواهد کرد. اکثر اوقات، داوطلبان جراحی زیبایی بینی خواسته های زیر را از جراح دارند:

 • از بین بردن برآمدگی بینی
 • پهن کردن یا تنگ کردن سوراخ بینی
 • صاف کردن بینی شکسته یا کج
 • تغییر شکل نوک بینی
 • اصلاح کردن زاویه بین بینی و لب بالایی

در اغلب موارد، شکافی که برای تغییر شکل بینی ایجاد شده درون بینی پنهان می شود یا بطور نامعلومی بیرون بینی قرار دارد. اسکار ناشی از جراحی را با هدف بهبود ظاهر و داشتن یک نمای طبیعی به حداقل می رسانند.

 

جراحی زیبایی بینی علاوه بر مزیت هایی که به لحاظ زیبایی و از جنبه روحی در افراد دارد، در  حوزه سلامتی نیز کاربردهایی دارد، به ویژه در افرادی که درگیر مشکلات تنفسی هستند.

 

مزایای زیبایی شناختی جراحی زیبایی بینی

مهمترین انگیزه بیمارانی که تحت جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند این است که ظاهر بینی شان را بهبود ببخشند. افراد زیادی حس می کنند که سایز یا شکل بینی شان با بقیه صورتشان تناسب ندارد و به منظور ایجاد این تناسب تصمیم به عمل می گیرند. در نتیجه جراحی بینی، ممکن است تغییراتی در سوراخ های بینی، پره ها، نوک بینی و یا تغییرات چندمنظوره حاصل شود. انتخاب یک پزشک واجدشرایط می تواند گرفتن نتیجه بهتر را تضمین کند. مزایای جراحی بینی به لحاظ زیبایی موارد زیر هستند:

تناسب صورت: کوچکترین عدم تقارن در بینی می تواند تاثیر منفی زیادی در ظاهر فرد داشته باشد. جراحی زیبایی بینی می تواند ظاهر متقارن تری ایجاد کند

بهبود شکل بینی: تغییر برآمدگی یا نوک بینی می تواند در زیباتر به نظر رسیدن چهره بسیار تاثیرگذار باشد.

متناسب شدن سایز بینی: کاهش پهنای بینی حتی به اندازه جزئی می تواند اثرات چشمگیری بر زیباتر به نظر رسیدن چهره داشته باشد.

اصلاح برآمدگی یا کج بودن بینی: وجود این مشکلات در بینی چه در اثر ضربه باشد و چه ارثی، با انجام جراحی بینی قابل اصلاح خواهد بود.

 

مزایای عمل جراحی زیبایی بینی از جنبه سلامتی

علاوه بر جنبه زیبایی که مهمترین نتیجه عمل جراحی بینی می باشد، این عمل می تواند به لحاظ سلامتی نیز مفید واقع شود. دو مورد زیر از مهمترین آثار سلامتی محور عمل جراحی بینی می باشند:

بهبود بخشیدن مشکلات تنفسی: جراحی بینی می تواند مجرای تنگ بینی را باز کرده و هر گونه ناهنجاری ساختاری در بینی را اصلاح کند و توانایی تنفسی بیمار را بهبود بخشد.

اصلاح نقص تنفس: جراحی بینی می تواند ناهنجاری های خارجی بینی را نیز اصلاح کند، مانند اصلاح انحراف پره های بینی.

در صورتی که عمل جراحی زیبایی بینی به دلایل پزشکی انجام شود، بیمه ممکن است هزینه عمل را پوشش دهد.

 

انواع جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی می تواند به چندین نوع عمل بسته به اهداف بیمار برای درمان، تقسیم شود:

جراحی کوچک کردن بینی Reduction Rhinoplasty: این نوع عمل جراحی رایج ترین شکل می باشد که نتیجه این جراحی می تواند داشتن یک بینی متناسب با چهره بیمار باشد. پزشک مقداری از استخوان یا غضروف را برای دستیابی به نتیجه مطلوب بر می دارد. اغلب، پزشکان از برنامه های کامپیوتری جهت برنامه ریزی برای عمل استفاده می کنند و به این وسیله می توانند ظاهر بیمار بعد از عمل را ارزیابی کنند.

عمل جراحی بزرگ کردن بینی Augmentation Rhinoplasty: نوعی دیگر از عمل جراحی است که در طول این درمان، پزشک با انجام پیوند استخوان یا بافت، قسمت نوک بینی یا پل بینی را عمل می کند. در بسیاری از موارد، از غضروف سایر قسمت های بینی استفاده می کند. اگر یک بیمار بافت کافی در این ناحیه نداشته باشد، ممکن است از استخوان ران، غضروف مناطق دیگر، مواد مصنوعی یا سایر بافت های بیولوژیکی استفاده کند. در این نوع جراحی نیز پزشک از برنامه های کامپیوتری برای ایجاد یک مدل دوبعدی یا سه بعدی از نتایج نهایی استفاده می کند.

جراحی بینی پس از وارد شدن ضربه Post-Traumatic Rhinoplasty: در صورتی که در اثر ضربه آسیبی به بینی بیمار وارد شده باشد، از این نوع جراحی استفاده می شود. این روش ظاهر و عملکرد بینی را بررسی و اصلاح می کند. در این نوع عمل بینی بیمار که در اثر ضربه دچار شکاف یا شکستگی شده، توسط پزشک مجدداً شکسته و بازسازی می شود. در صورتی که آسیب جدی نباشد، پزشک 10 روز بعد از آن می تواند بینی بیمار را جراحی کند ولی در صورت جدی بودن شکستگی، بیمار بایستی چندماه برای عمل منتظر بماند.

جراحی بینی ترمیمی Reconstructive Rhinoplasty: در صورتی که بیمار تمام یا بخشی از بینی خود را در اثر تصادف، سرطان پوست یا یک بیماری جدی دیگر از دست بدهد، نیاز به انجام عمل جراحی ترمیم بینی می باشد. به علت ماهیت پیچیده این روش، بیماران ممکن است چندین عمل جراحی را طی چند ماه انجام دهد. علاوه بر این، جراحی ترمیم بینی یک روش تخصصی است و بیماران باید به دنبال جراحانی باشند که دارای تجربه فراوان در این زمینه هستند.

جراحی بینی نوجوانان Ethnic Rhinoplasty: در اغلب موارد، پزشکان به نوجوانان توصیه می کنند تا رشد نهایی بینی شان صبور باشند و برای انجام جراحی عجله نکنند. استثنائاتی در این مورد وجود دارد، در صورت وجود مشکل تنفسی ممکن است برخی افراد در سنین نوجوانی مجبور به انجام جراحی شوند. یک پزشک باید اطمینان حاصل کند که بیمار به لحاظ احساسی و ذهنی برای عمل جراحی بینی آمادگی دارد.

جراحی بینی در سنین بالا Adolescent Rhinoplasty: اگر چه رشد بینی در سن 16 سالگی متوقف می شود، ممکن است با گذشت زمان شکل بینی تغییر کند. نوک بینی ممکن است دچار افتادگی شود یا احتمال به وجود آمدن مشکلات تنفسی ممکن است به وجود آید. این شیوه عمل این امکان را به پزشک می دهد که این مشکلات را حل کرده، تنفس را بهبود بخشیده و به بیمار ظاهر جوان تری بدهد.

جراحی زیبایی بینی

 

مراقبت های قبل از جراحی زیبایی بینی

قبل از انجام جراحی زیبایی بینی، رعایت کردن یک سری راهکارها سبب می شود که بیمار سریع تر بهبود یافته، ریسک عوارض پس از عمل را نیز کاهش می دهد.

رژیم غذایی: داشتن یک رژیم غذایی سالم در هفته های قبل از عمل ضروری می باشد. تغذیه مناسب باعث تسریع بهبودی . کاهش خطر ابتلا به عفونت می شود. افراد باید مقدار زیادی میوه و سبزیجات، غلات کامل و پروتئین مصرف کنند. پزشکان ممکن است مصرف مکمل های خاصی از جمله ویتامین A، ویتامین C را توصیه کنند.

در عین حال بیماران بایستی از مصرف یک سری مواد غذایی و مکمل های خاصی که باعث کاهش سرعت بهبودی و ایجاد عوارض جراحی می شوند، اجتناب کنند. با توجه به اینکه الکل توانایی کبد برای سوخت و ساز را تحت تاثیر قرار می دهد، بسیاری از پزشکان عدم مصرف الکل را در هفته های پیش از جراحی توصیه می کنند.

داروها: هنگام آماده شدن برای جراحی بینی، بیماران باید پزشکان خود را از داروهایی که مصرف می کنند، مطلع سازند. چرا که برخی داروها ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی قبل یا بعد از عمل جراحی شوند. پزشک ممکن است مصرف یک دارو را متوقف کرده و جایگزین مطمئن تری برای بیمار تجویز کند. بیماران بایستی از مصرف آسپیرین، ایپوبروفن و رقیق کننده خون خودداری کنند.

سیگار کشیدن: تنباکو جریان خون را در بدن کند می کند. به علت اینکه اکسیژن نمی تواند سریع به همه نقاط بدن برسد، افرادی که سیگار می کشند ممکن است با دوره ریکاوری طولانی تر و خطر عفونت و اسکار نامطلوب مواجه شوند. اگرچه افراد سیگاری از انجام عمل بینی محروم نیستند، اما باید دو هفته قبل و بعد از عمل این عادت را ترک کنند.

آماده سازی برای بهبود و ترمیم بعد از عمل: فرایند ترمیم بعد از جراحی بینی ممکن است چندین هقته طول بکشد. بایستی به مدت دو هفته بعد از عمل سر کار نروند. در صورت امکان، چند روز اول باید کسی در کنارشان باشد که بتواند به آنها برای انجام کارهای روزانه کمک کند. پس از جراحی بینی ممکن است جویدن برای بیمار ناراحت کننده باشد، بنابراین بایستی چند روز اول پس از عمل، غذای سبک و لطیف بخورد.

روز عمل: شب قبل از عمل بیماران باید به خوبی استراحت کنند و بعد از نیمه شب از خوردن و آشامیدن بپرهیزند. قبل از آمدن به بیمارستان بایستی چهره و موی خود را برای جلوگیری از آلودگی باکتریایی بشویند و همچنین از آرایش و دیگر محصولات آرایشی اجتناب کنند.

 

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی نیاز به چندین هفته مراقبت دارد و بیماران بایستی توصیه های مراقبتی را جهت گرفتن نتیجه بهتر و سریع تر جدی بگیرند.

روزهای اول بعد از عمل:

در طول 48 ساعت اول پس از عمل، استراحت کردن بسیار مهم می باشد. بیماران بایستی:

 • در حالتی بخوابند که سرشان بالاتر باشد.
 • لباس های دکمه دار بپوشند که مجبور نباشند لباس را از ناحیه سر بپوشند.
 • دندانهایشان را با ملایمت مسواک بزنند تا به لب بالایی و بینی آسیبی نرسد.
 • تا جایی که ممکن است صورتشان را حرکت ندهند.
 • برای بینی و قسمت میانی از کمپرس سرد استفاده کنند.
 • غذاهای سبک سرشار از فیبر و مواد غذایی بخورند.
 • هنگام دوش گرفتن بانداژ روی صورتشان باشد.
 • از نفس کشیدن با بینی خودداری کنند.
 • تحت نظر پزشک بانداژ و گاز را عوض کنند.

هفته های اول بعد از عمل:

بیماران می توانند دو هفته بعد از عمل، سر کارشان برگردند ولی باید سطح فعالیتشان را جهت مراقبتهای بعد از عمل کنترل کنند. بیماران بایستی:

 • از انجام فعالیت های سنگین ورزشی خودداری کنند.
 • از ضدآفتاب با حداقل اس پی اف 30 استفاده کنید.
 • از پوشیدن عینک تا حدود 4 هفته خودداری کنید.

بسیار مهم است که بیماران بطور مداوم با پزشکشان ملاقات داشته باشند. معمولاً، اولین جلسه، هفته بعد از عمل اتفاق می افتد و پزشک در این ملاقات، بخیه ها را باز می کند. این ملاقات ها تا چندین ماه بعد از عمل بطور مداوم ادامه خواهد داشت.

 

عوارض جراحی زیبایی بینی

در صورتی که این عمل توسط پزشک واجد شرایط انجام شود، یک عمل مطمئن با عوارض معدود خواهد بود. اینکه هر عمل جراحی همراه با ریسک خواهد بود، موضوع بارز و آشکاری است. بسیار مهم است که بیماران از این ریسک ها آگاه باشند و در صورت مواجه شدن با هر مورد غیرعادی با پزشکشان تماس بگیرند.

عوارض بالقوه جراحی زیبایی بینی:

 • عفونت
 • واکنش نامساعد به بیهوشی
 • نتیجه ظاهری نامطلوب مانند عدم تقارن
 • به جا ماندن جای اسکار
 • بی حسی
 • سخت شدن تنفس
 • خون دماغ شدن شدید
 • لخته شدن خون زیر پوست
 • پاره شدن رگهای خونی
 • امکان نیاز به جراحی مجدد

عوارض موقتی:

جراحی زیبایی بینی می تواند یک سری عوارض موقتی به دنبال داشته باشد:

کبودی: کبودی معمولاً در اطراف چشم ها اتفاق می افتد و 10 روز بعد از عمل ناپدید خواهند شد.

احساس درد: بیماران ممکن است درد و سوزش را در مناطقی که پزشک بینی را تغییر شکل داده احساس کند. در اکثر موارد بیماران می توانند این درد را با داروهای مسکن کنترل کنند.

تورم: تورم معمولاً بعد از چند هفته فروکش خواهد کرد. البته ممکن است 6 ماه تا یک سال طول بکشد تا آثار تورم کاملاً از بین برود.

عوارض بیهوشی: بیماران ممکن است به علت بیهوشی حالت تهوع داشته باشند، اما در اثر مصرف داروها این حس به زودی برطرف خواهد شد.

ورم سینوس ها: بیماران ممکن است دچار التهاب سینوس ها شوند و همچنین تغییرات موقتی صدا و افزایش خلط که به زودی درمان خواهد شد.

خون دماغ شدن: احتمال خونریزی تا 72 ساعت بعد از عمل طبیعی است. اگر چه بعد از این دوره خون دماغ شدن جدی نیست، اما بیماران بایستی پزشکشان را در جریان قرار دهند.

به حداقل رساندن عوارض بعد از عمل:

اولین نکته این می باشد که بیماران بایستی پزشک واجد شرایط را انتخاب کنند. انتخاب یک پزشک باتجربه، حفظ استاتدارهای سلامتی را تضمین می کند و احتمال پیش آمدن عوارض را کاهش می دهد و همچنین به بیمار این اطمینان را می دهد که به نتیجه مطلوبی برسد.

دوم اینکه اگرچه این عوارض به تدریج برطرف خواهند شد، بیماران بایستی اقدامات احتیاطی قبل از عمل را برای کاهش شدت عوارض و تسریع فرآیند بهبود جدی بگیرند. داروهای مسکن می توانند درد را کاهش داده و آنتی بیوتیک ها ورم سینوس ها را کاهش می دهند. برخی جراحان ممکن است داروهایی را برای بعد از عمل تجویز کنند، بیماران بایستی این داروها را طبق دستور پزشک مصرف کنند و دوره مصرف هر دارو را به پایان برسانند.

نکته آخر اینکه افراد بایستی رابطه شان را با پزشک در طول دوره درمان حفظ کرده و در رابطه با سوابق پزشکی و دارویی و عادتهایی مثل سیگار کشیدن و … با پزشک صادق باشند و برای به حداقل رساندن عوارض جانبی، بیماران بایستی به اندازه کافی استراحت کنند و توصیه های پزشک را جدی بگیرند.

 

هزینه جراحی زیبایی بینی

با توجه به اینکه عمل جراحی بینی برای هر بیماری متفاوت است، هزینه درمان بسته به عوامل متعددی متفاوت است. هزینه نهایی تحت تاثیر چندین عامل است:

تجربه جراح: پزشک های باتجربه و باسابقه نسبت به پزشک تازه کار هزینه بالاتری دریافت می کنند. اکثر بیماران جهت گرفتن نتیجه ایده آل حاضر به پرداخت هزینه اضافی به یک جراح باتجربه هستند.

امکانات بیمارستان: اگر پزشک امکانات و فضای عمل را نداشته باشد، عمل جراحی باید در بیمارستان انجام شود که بسته به مکان بیمارستان، شهرت و اعتبار بیمارستان و تجهیزات آن، بیمار باید هزینه ای را مازاد بر هزینه پزشک پرداخت کند. بیماران زیادی جهت بهره مندی از رفاه و امنیت بیشتر مایل به پرداخت این هزینه هستند.

موقعیت جغرافیایی: هزینه عمل جراحی مانند هزینه بسیاری از کالاها یا خدمات با توجه موقعیت جغرافیایی، شهر یا منطقه مورد نظر متفاوت است.

بیهوشی: با توجه به اینکه ممکن است جراحی بینی تحت بیهوشی انجام شود، هزینه متخصص بیهوشی نیز به هزینه های دیگر اضافه خواهد شد. هزینه متخصص بیهوشی مانند جراح رابطه مستقیمی با تجربه و شهرت او دارد.

مراقبت های بعد از عمل: بیماران پس از عمل جراحی ممکن است به داروی خاص یا مراقبت نیاز داشته باشند که هزینه نهایی را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

چگونه یک جراح انتخاب کنیم؟

جراحی بینی تاثیرات بلند مدتی روی ظاهر فرد دارد. بنابراین، بیماران بایستی با درایت جراحشان را انتخاب کنند. بهتر است بیمار قبل از اینکه تصمیم نهایی را بگیرد با چندین پزشک صحبت کند. در هنگام انتخاب پزشک چندین عامل مهم وجود دارد:

تجربه پزشک: همه پزشکانی که تخصص جراحی بینی دارند، به لحاظ قانونی مجوز انجام این کار را دارند، اما باید توجه داشت که تنها یک جراح واجدشرایط می تواند یک نتیجه عالی و مطمئن را برای شما تضمین کند. در صورت امکان بهتر است پزشکی را انتخاب کنند که به طور تخصصی روی جراحی بینی کار می کند.

سابقه کار: بیماران باید پزشکی را انتخاب کنند که شهرت خوبی در این زمینه دارد. داوطلبان جراحی بینی می توانند از دوستان، خانواده و اطرافیانشان در این مورد بپرسند و از توصیه ها و تجربیات آنها استفاده کنند و سوابق پزشکان را قبل از انتخاب بررسی نمایند.

به توافق رسیدن با خویش: جراحی بینی نه تنها ظاهر بیمار را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه ذهن و روح او را نیز درگیر می کند. بنابراین، انتخاب پزشکی که به راحتی بتوان با او ارتباط برقرار کرد، بسیار حیاتی است. بیماران باید پزشکی را انتخاب کنند که به نگرانی هایشان گوش بدهد، به سوالاتشان پاسخ دهد و یک برنامه درمانی را ترتیب دهد که آنها را به اهدافشان برساند. بیماران نباید پزشکی را انتخاب کنند که وعده های غیرمنطقی به آنها می دهد.

علاوه بر این، اغلب پزشک ها گالری از کارهای گذشته خود دارند. بیماران باید این گالری را دقیق ببینند و از خودشان بپرسند:

 • آیا نتیجه عمل طبیعی به نظر می رسد؟
 • آیا من می توانم خودم را با این ظاهر ببینم؟
 • آیا عکس ها از زاویه های مختلف گرفته شده است؟

با در نظر گرفتن موارد بالا و انتخاب یک پزشک که با او احساس راحتی بکنند، بیماران می توانند مطمئن باشند از نتیجه عمل راضی خواهند بود.

چگونگی جراحی زیبایی بینی

 

مشاوره اولیه

بعد از اینکه بیمار یک جراح را انتخاب کرد، پزک برای یک جلسه مشاوره برنامه ریزی می کند. این جلسه به بیمار و پزشک این اجازه را می دهد که رابطه شان را توسعه داده و برنامه ریزی را برای درمان شروع کنند.

معاینه: قبل از هر چیزی جراح شرایط کاندیدای عمل را برای بیمار توضیح می دهد. پزشک سابقه سلامتی بیمار، داروهای مصرفی، عادت به سیگار کشیدن و مسائل مرتبط دیگر را بررسی می کند. صادق بودن بیمار با پزشک بسیار مهم می باشد. در اختیار نداشتن این اطلاعات ریسک جراحی را بالا می برد.

سیگار کشیدن اختلالی در انجام عمل ایجاد نمی کند، اما بایستی بیمار دوهفته قبل و دو هفته بعد از عمل از کشیدن سیگار خودداری کند. علاوه براین، داروهای خاصی ممکن است فرآیند ترمیم را دچار اختلال کنند. پزشک کیفیت پوست بیمار، شکل بینی و پره های بینی را بررسی می کند.

اهداف جراحی زیبایی بینی: بعد از اینکه پزشک به لحاظ جسمی بیمار را واجد شرایط عمل تشخیص داد، بیمار می تواند تصاویری از آنچه که از نتیجه عمل انتظار دارد به پزشک نشان دهد. این تصاویر به پزشک کمک می کند تا با توجه به انتظار بیمار از ظاهر خود، برای عمل برنامه ریزی کند.

برنامه ریزی برای عمل: جراحی پلاستیک بیماران را برای مشارکت فعال تشویق می کند و پزشک و بیمار برای توسعه یک برنامه درمان با همدیگر همکاری می کنند. آنها در مورد مسائل زیر با هم بحث خواهند کرد:

 • چه نوعی از عمل جراحی بینی بهترین نتیجه را به دنیال خواهد داشت؟
 • کدام تکنیک متناسب با نیازهای بیمار می باشد؟

 

ترکیب جراحی زیبایی بینی با دیگر عمل ها

به علت اینکه بینی هر فرد نقش مهمی را در ساختار صورت بازی می کند، بیماران زیادی درمان های دیگری علاوه بر عمل جراحی بینی را انجام می دهند که منجر به حفظ تناسب صورت و حصول نتایج چشمگیرتری می شود. در این صورت بیماران باید جراحانی را انتخاب کنند که در تمام زمینه های جراحی زیبایی صورت تجربه دارند.

جراحی چانه Chin Augmentation or Chin Reduction: بزرگ کردن یا کوچک کردن چانه دو روش رایج برای ترکیب با جراحی زیبایی بینی است. به منظور بزرگتر کردن چانه، یک ایمپلنت سیلیکونی را از طریق برش داخل دهان یا زیر چانه قرار می دهند. جهت کوچک کردن چانه، برش ها در مکان های مشابه قرار می گیرند، سپس جراح استخوان چانه را تغییر داده و با دقت برای رسیدن به یک نتیجه زیبا و مطلوب، مواد را کم کم استخراج می کند.

گونه گذاری Cheek Augmentation: بسیاری از بیماران بعد از جراحی بینی تمایل دارند تا عمل گونه گذاری را انجام دهند، این کار از چند طریق انجام می شود: اینکه پزشک یک ایمپلنت سیلیکونی را از طریق ایجاد برش درون دهان، در قسمت گونه قرار دهد و یا ممکن است از طریق تزریق چربی یا ژل گونه گذاری انجام شود.

به منظور تزریق چربی، پزشک از لیپوساکشن استفاده کرده و چربی های اضافی را از قسمت های دیگر بدن حذف کرده و سپس این سلول های چربی را به بخش های دیگر مانند گونه ها به منظور داشتن گونه های برجسته تر و ظاهری جوانتر تزریق می کند. پرکننده های پوستی حجمی را به صورت اضافه کرده و در برخی موارد می توانند حتی تولید کلاژن بکنند. این نتایج می تواند برای ماهها حفظ شود.

کشیدن پوست Face Lift: بسیاری از بیماران به منظور داشتن نتیجه بهتر و رسیدن به ظاهر جوانتر ممکن است تمایل داشته باشند که این عمل را انجام دهند. با این روش چین و چروک ها و افتادگی پوست بطور خاص در اطراف چشم ها، گونه، چانه و دهان برطرف می شود. چندین نوع از این عمل وجود دارد و بیماران می توانند با توجه هدف مورد نظر یکی را انتخاب کنند. پزشک ماهیچه های صورت را بالا برده و چربی های اضافی نامطلوب را بر می دارد و بخش های زائد پوست را حذف می کند. در نتیجه این عمل، بیماران احساس جوانترشدن را تجربه می کنند.

بالابردن ابروها Brow Lift: در این عمل، افتادگی پوست بررسی شده و چین و چروک های عمیق را کاهش می دهند. بنابراین، این عمل بطور خاصی پیشانی و ناحیه بین ابروها را اصلاح می کند.

بلفاروپلاستی Belpharoplasty: بلفاروپلاستی یا جراحی پلک روشی عالی برای رفع افتادگی پلک هاست. این درمان می تواند برای پلک بالایی یا پلک پایینی و یا هر دو انجام شود. پزشک برش های ظریفی را در خط مژه یا در طول پلک ها ایجاد می کند، سپس ماهیچه های اطراف را بالا برده و قسمت های اضافی را برمی دارد.

 

آیا عمل جراحی زیبایی بینی برای نوجوانان خطری ندارد؟

عمل جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین عمل ها در میان نوجوانان می باشد. برای والدین نوجوان و جراح مربوطه بسیار مهم است که آیا بینی نوجوان مورد نظر گزینه مناسبی برای عمل هست یا نه. پزشک بایستی مطمئن شود که تصمیم به عمل انتخاب خود بیمار است، نه تحت تاثیر همسالان یا اصرار پدر و مادر. صرفنظر از انگیزه عمل، پزشکان توصیه می کنند که دختران تا سن 14 یا 15 سالگی و پسرها سال های بیشتری برای عمل منتظر بمانند تا بینی به رشد نهایی خود برسد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *