جوانسازی پوست در قزوین یکی از مواردی است که در حوزه زیبایی بسیار مورد توجه ساکنین این شهر قرار گرفته است. در این مطلب برآنیم تا با روشهای جوانسازی پوست در قزوین بیشتر آشنا شویم. پیش از پرداختن به جزئیات مربوط به روشهای جوانسازی پوست، معرفی مختصری از شهر قزوین خواهیم داشت.

 

شهر قزوین مرکز استان قزوین و از شهرهای صنعتی کشور است که در غرب تهران واقع شده است. بنای اولیه ی این شهر را با نام کشوین به شاپور اول نسبت داده اند. کاوش های باستان شناسی در منطقه نشان می دهد آغاز یکجانشینی در قزوین به هزاره هفتم قبل از میلاد می رسد. معابد، مجسمه ها، انبارهای غلات و گارگاه های صنعتی و نیز منازل مسکونی برجای مانده نشان از این تمدن دیر پای دارد. شهر قزوین به عنوان گذرگاه طبرستان و دریای خزر دارای موقعیت ویژه ای بوده است.

 

به لطف پیشرفت تکنولوژی و در پی آن روشهای نوین جوانسازی پوست، تاثیرات بالارفتن سن روی پوست به دلایل زمینه ارثی، شیوه زندگی و عوامل محیطی دیگر دائمی نبوده و برطرف خواهد شد. امروزه تکنیک های جوانسازی پوست صورت به منظور کاهش چین و چروک ها و خطوط ریز روی صورت و مشکلات پوستی از قبیل آکنه تا حدی گسترش پیدا کرده اند که می توانند شما را به یک ظاهر مطلوب، سالم و طبیعی برسانند. در این مقاله با روشهای جوانسازی پوست در قزوین و چگونگی آنها بیشتر آشنا می شویم.

 

تزریق بوتاکس در قزوین

بوتاکس یا شل کننده برطرف کننده چروک های استاتیک می باشد که در حال استراحت نیز بر روی پوست وجود دارند. بوتاکس از طریق سوزن های ریز میان تهی تزریق می شود که داخل سوزن از لایه تفلون بوشانده شده است. برای بوتاکس نقاط ظریف بدن، مانند بوتاکس چشم ها (رفع دوبینی)، از الکترومیوگرافی (EMG) که دستگاه اندازه گیری فعالیت الکتریکی ماهیچه یا عضله است، استفاده می شود. تزریق بوتاکس قابلیت از بین بردن چین و چروکهای پیشانی، دور چشم، خطم اخم، خطوط گردن و چین های چانه را داشته و همچنین در بالابردن ابروها، بالا بردن گوشه لب ها، بهبود لبخند لثه ای کاربرد دارد. با توجه به قابلیت های این روش در جوانسازی پوست، تزریق بوتاکس در قزوین بسیار مورد توجه ساکنین این شهر قرار گرفته است.

تزریق بوتاکس

 

تزریق ژل یا پرکننده در قزوین

ژل­ها یا پرکننده ها برطرف کننده چروک های دینامیک هستند که با هیجانات روی پوست ایجاد می شوند و در حالت استراحت از بین می روند و با استفاده از بی حسی از طریق سوزن های ریزی به نقاط مورد نظر تزریق شده و با توجه به کاربردهای متفاوت آنها باعث حجیم کردن منطقه مورد نظر و یا پر کردن خطوط موجود روی پوست می شوند. تزریق ژل برای رفع چین و چروک های اطراف لب، رفع خطوط روی پیشانی، جوانسازی دست ها و گونه گذاری کاربرد دارد. با انتخاب کلینیک مناسب و واجدشرایط می توانید از تزریق ژل در قزوین بهره مند شده و از نتایج آن لذت ببرید.

تزریق ژل

 

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی در قزوین

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک به دلایلی مانند کم کردن پف زیر پلک­های پایین و همچنین برداشتن پوست اضافی پلک­­های بالا انجام می شود. عمل بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک با سه روش بی حسی موضعی، نیمه بیهوشی و بیهوشی کامل انجام می شود. در بی حسی موضعی ماده بی حس کننده لیدوکایین فقط در محل عمل، تزریق می شود، با این کار پلک بی حس شده و بیمار در حین جراحی متوجه درد نخواهد شد. در روش نیمه بیهوشی، علاوه بر اینکه اطراف پلک توسط جراح بی حس می شود، متخصص بیهوشی نیز از طریق رگ، داروهای ضد درد و ضد اضطراب را به بیمار تزریق می کند که بیمار را به خواب عمیق و خوشایندی می برد. در روش بیهوشی کامل، بیمار کاملاً بیهوش است. پلک های فوقانی و تحتانی را می توان به طور مجزا یا همزمان مورد عمل جراحی زیبایی قرار داد.

نتیجه جراحی پلک بالا حداقل 5 تا 7 سال دوام دارد. در حالیکه معمولاً نتیجه جراحی پلک پایین دائمی بوده و نیازی به تکرار جراحی نیست. البته پلک بعد از جراحی نیز فرآیند پیری خود را ادامه می دهد. در مواردی که پلک ها دوباره پف کرده و دچار افتادگی می شوند، لیفت پیشانی گزینه بهتری نسبت به تکرار لیفت چشم خواهد بود. جراحی پلک در بسیاری از کلینیک های قزوین انجام شده و مشکلات مربوط به پلک را برطرف خواهد کرد.

بلفاروپلاستی

 

پلاسماتراپی در قزوین

پلاسماتراپی در واقع بلفاروپلاستی بدون انجام جراحی است. در پلاسماتراپی گرمای زیادی به ­طور کانونی بر روی سطح پوست منتقل شده و باعث می­شود قسمت تحت درمان پوست دچار تصعید شده و لایه ­های عمقی آن دچار تخریب و تحریک شوند. تصعید پوست به معنای تخریب بافتی و تبدیل شدن اجزای جامد پوست به گاز می­باشد. انتقال حرارت کانونی به لایه های زیرین پوست و تحریک این لایه ­ها موجب تحریک بافتها و لایه های زیرین پوستی در سلول ­سازی، الاستین و کلاژن سازی می­شود. پلاسماتراپی راهی است برای داشتن چشمانی جذاب و شاداب برای افرادی که از چشم های خسته، پلک های تیره و افتاده خود ناراضی هستند.

پلاسماتراپی

 

کربوکسی تراپی در قزوین

در کربوکسی­ تراپی گاز co2 زیر پوست تزریق می شود، بدن این مورد را به عنوان کمبود اکسیژن تلقی کرده و جریان خون در این منطقه افزایش یافته که سبب رسیدن مواد مغذی به این منطقه شده و ترمیم سلولی اتفاق می­افتد. به طور کلی در کربوکسی تراپی وجود گاز co2 در هر بافتی باعث تحریک افزایش خون، ایجاد مویرگ های جدید و افزایش بازسازی و تولید بیشتر تارهای کلاژن و الاستین در همان محل می شود. پس از تزریق در بافت چربی ابتدا با ایجاد آسیب ناشی از فشار و ضربه، سلول های چربی را شکننده کرده و بعد با افزایش جریان خون در رگها، باعث افزایش اکسیژن در محل و دفع بهتر چربی می شود. کربوکسی تراپی در درمان ریزش مو، کاهش تیرگی دور چشم، کاهش سلولیت، افتادگی پوست و … کاربرد دارد. با انجام کربوکسی تراپی در قزوین می توانید بسیاری از مشکلات پوستی را برطرف کرده و جوانی و زیبایی را به خود بازگردانید.

کربوکسی تراپی

 

لیفتینگ پوست صورت در قزوین

با افزایش سن پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و چربی زیر پوست کاهش می یابد. در این روش با برداشتن چربی اضافی، سفت کردن عضلات زیرین و کشیدن پوست، نشانه های افزایش سن کاهش می یابد. در این روش از بی حسی موضعی یا بیهوشی استفاده می شود.

 

لیفتینگ با نخ در قزوین

لیفتینگ با نخ فرآیندی است که جهت بالاکشیدن بخش های مختلف صورت با استفاده از نخ های خاصی کاربرد دارد. لیفتینگ با نخ بدون نیاز به جراحی تهاجمی انجام می شود. نخ ها از طریق سوراخ های ریزی وارد پوست می شوند که این سوراخ ها بعداً ناپدید خواهند شد و در هر نقطه ای از صورت که نیاز به لیفتینگ داشته باشد، استفاده می شود. مناطقی که می توانند تحت درمان لیفتینگ با نخ قرار گیرند، عبارتند از ابروها، گونه، پیشانی، بینی، چانه، چین و چروک و شیار گردن و … . لیفتینگ با نخ در قزوین یکی از خدمات کلینیک های این شهر می باشد.

لیفتینگ با نخ

 

میکرونیدلینگ Microneedling در قزوین

در میکرونیدلینگ با استفاده از یک دستگاه، سوزن های ریزی به سطح پوست وارده شده و سوراخ های ریزی را ایجاد می کند. این نقاط تماس ریز، بدن را تحریک می کند که برای درمان این زخم ها واکنش نشان داده و در نتیجه سلول های جدیدی را بسازد. این فرآیند منجر به تولید کلاژن و الاستین می شود. این درمان می تواند در درمان اسکار، نقاط قهوه ای، آفتاب سوختگی و آثار ناشی از بالارفتن سن موثر باشد.با استفاده از میکرونیدلینگ در قزوین می توانید مشکلات پوستی خود را برطرف کرده و از نتایج حاصله لذت ببرید.

میکرونیدلینگ

 

تزریق PRP در قزوین

PRP یا همان پلاسمای غنی از پلاکت، یکی از ایمن ترین درمان های مشکلات پوستی و زدودن آثار بالا رفتن سن از چهره می باشد. در طی انجام فرآیند تزریق PRP با تزریق خون شخص بیمار به هر نقطه ای از صورت که مورد درمان می باشد، باعث جوان تر و شاداب تر شدن چهره می شود. رنگ پوست بیمار به علت جریان خون، با طراوت تر شده و با تشکیل کلاژن پوست کشیده شده و جوانتر به نظر می رسد. تزریق PRP در قزوین از خدمات پرکاربرد کلینیک های این شهر می باشد.

تزریق prp

 

هایفوتراپی در قزوین

هایفوتراپی یک تکنولوژی نسبتاً جدید در زمینه زیبایی می باشد. هایفو نوعی از درمان است که از انرژی آلتراسوند برای صورت و گردن استفاده می کند. این درمان غیرجراحی بوده که به بازسازی سلول ها کمک کرده و منجر به تولید کلاژن و جوانسازی پوست می شود. نتیجه هایفوتراپی، سفت شدن و بالاکشیدن پوست می باشد. این روش درمانی برای کاهش خط اخم، رفع خطوط ریز پوست، رفع خط خنده، درمان افتادگی پلک ها کاربرد دارد.

هایفوتراپی

 

درمان آکنه با نور آبی(Acne Blue Light Therapy) در قزوین

این نوع درمان باکتری هایی را که سبب ایجاد آکنه می شوند، هدف قرار می دهند. آکنه هایی که به روش های درمانی دیگر پاسخ نداده اند، می توانند با استفاده از این نوع درمان که بر پایه نور می باشد درمان شوند. درمان آکنه با نور آبی سبب ایجاد عوارض نشده و به پوست آسیبی نمی رساند.

درمان آکنه

 

لایه برداری شیمیایی(Chemical Peel) در قزوین

لایه برداری شیمیایی یک نوع تکنیک مراقبت از پوست صورت می باشد که از محلول شیمیایی برای پوست صورت استفاده می شود. لایه برداری شیمیایی از طریق برداشتن لایه بالایی پوست به منظور کاهش آفتاب سوختگی، کم رنگ شدن غیریکنواخت پوست و از بین بردن چین و چروک ها کاربرد دارد. لایه برداری شیمیایی بر اساس نوع ماده ای که استفاده می شود و دوام آن متفاوت می باشد. لایه برداری سطحی معمولاً توسط پزشک یا تکنیسین آموزش دیده انجام می شود تا به پوست ظاهر شاداب تری بدهد. در لایه برداری های عمیق تر نیاز به پزشک با تجربه داریم، چرا که عمق بیشتری از پوست به منظور کاهش چین و چروک ها و خطوط ریز صورت هدف قرار می گیرد.

لایه برداری شیمیایی

 

IPL) Intense Pulsed Light)

IPL یک روش جوانسازی پوست می باشد که می تواند تاثیرات آفتاب سوختگی، وراثت و بالارفتن سن را از روی پوست برطرف کند. عیوب پوست مانند چین و چروک ها، بی رنگ شدن غیریکنواخت پوست، کک و مک ها، خطوط روی پوست، لکه های قهوه ای و منافذ بزرگ شده به وسیله روش IPL از روی پوست برداشته می شوند. پس از انجام IPL نیازی به استراحت نیست و می توانید بلافاصله پس از انجام آن به فعالیت های روزمره تان بپردازید.

جوانسازی پوست با IPL

 

Laser Skin Resurfacing

این روش درمانی لایه های بالایی پوست را که آسیب دیده یا بطور غیریکنواختی بی رنگ شده اند را برمی دارد. این فرآیند موجب تولید کلاژن و سلول های جدید در لایه های زیرین پوست می شود. این روش همچنین برای حذف یا کاهش چین و چروک ها و خطوط ریز روی صورت و گردن کاربرد دارد. نتیجه این روش، داشتن پوستی شاداب تر، نرم تر و با رنگی یکنواخت تر خواهد بود.

لیزر پوست

 

Laser Skin Tightening

این روش، یک روش درمانی پیشرفته برای رفع چین و چروکها می باشد که از اشعه مادون قرمز برای سفت کردن پوست بدون نیاز به جراحی استفاده می کند. نور لیزر گرما را به لایه تحتانی سطج پوست می رساند، موجب تولید کلاژن شده و موجب سفت شدن پوست می شود. بسیاری از بیماران گزارش داده اند که این روش نسبت به روشهای سنتی لیفتینگ پوست، گزینه مناسب تری می باشد، چرا که نیازی به بیهوشی، جراحی و استراحت ندارد.

لیزر پوست و جوانسازی

 

میکرودرم ابریژن(Microdermabrasion) در قزوین

این روش می تواند لکه هایی که در اثر بالا رفتن سن ایجاد شده اند و یا اسکارهای خفیف آکنه را برداشته و یا کاهش دهند. در این روش، پزشک از یک نوع ابزار دستی برای اسپری کردن کریستال های کوچکی بر سطح پوست استفاده می کند. این کریستال ها لایه بالایی پوست را پوسته پوسته کرده و با مکنده خفیفی کریستال ها و سلول های مرده پوست برداشته می شوند.

میکرودرم ابریژن

 

PhotoDynamic Therapy

اخیراً، این روش درمانی یک درمان موثر برای کاهش آسیب های حاصل از آکنه روی پوست می باشد. در روش PTD از طول موج خاصی از نور برای هدف گرفتن و از بین بردن باکتری هایی که موجب وقوع آکنه می شوند، استفاده می شود. روش PTD با درمان میکرودرم ابریژن خفیف برای برداشتن سلول های مرده پوست انجام می شود. سپس محلول aminolevulinic acid برای تقویت تاثیر لیزر یا منبع نوری دیگر بکار برده می شود. سپس پوست ناحیه موردنظر در معرض نوری با طول موج مشخص گذاشته می شود تا به داخل پوست نفوذ کرده و باکتری های عامل آکنه را از بین ببرد.

فوتوداینامیک

 

Portrait Plasma Skin Regeneration

این روش یک تکنولوژی مراقبت از پوست جدید می باشد. این روش متکی بر لیزر، رادیوفرکانسی یا تکنولوزی مبتنی بر نور نمی باشد. پلاسما، پلاسمای نیتروژن می باشد که برای بازسازی پوست بکار برده می شود. این ماده گرما را در لایه زیرین سطح پوست ایجاد می کند که موجب تولید مجدد بافت های پوست می شود. این فرآیند حدود 10 تا 15 دقیقه طول می کشد، اما نتایج آن بلندمدت می باشند. این روش درمانی بهبود قابل توجهی را در رنگ پوست، کاهش چین و چروک ها و بافت پوست ایجاد می کند. بعد از انجام این روش، نیازی به استراحت نیست.

پلاسمای نیتروژن

 

دیگر خدمات زیبایی که در شهر قزوین ارائه می شود:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *